Znamy laureatów trzeciej edycji projektu „Uczeń i Uczennica przyszłości”!

6 czerwca br. w auli SP nr 58 w Lublinie odbyła się gala finałowa przedsięwzięcia zorganizowanego przez Miasto Lublin. Wydarzenie stanowiło kulminację kilkumiesięcznych aktywności edukacyjnych skierowanych na rozwijanie kompetencji przyszłości wśród uczniów i uczennic lubelskich szkół podstawowych oraz ich nauczycieli, przy wykorzystaniu możliwości jakie daje sprzęt zakupiony przez szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Inicjatywa wpisuje się również w szerokie spektrum działań Miasta Lublin mających na celu promowanie przedsiębiorczości i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży. W kwietniu gościliśmy w Fundacji VCC uczniów, którzy w ramach ww. projektu odbywali wizyty studyjne. Opowiedzieliśmy im o druku 3D, kwalifikacjach rynkowych oraz pokazaliśmy, jak wirtualna rzeczywistość może wspierać uczenie się. W ramach nagród dla uczestników projektu, ufundowaliśmy gogle VR w wersji SmartBox.

Podczas wydarzenia w jury oceniającym prace konkursowe zasiadała Dyrektor ds. Komunikacji w Fundacji VCC Edyta Migałka.

Zdobywcą I miejsca został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie za projekt przestrzeni społeczno-kulturalnej „Koziołkowice”. II miejsce zdobył zespół ze Szkoła Podstawowa nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie za projekt kolejki linowo-gondolowej „Spacer w chmurach”. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie za pomysł stworzenia “Eko Przystanku Kultury”.

W tegorocznej edycji udział wzięło dziesięć lubelskich szkół podstawowych, reprezentowanych przez łącznie 69 uczniów i uczennic. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za współpracę i przyznaną statuetkę. Cieszymy się, że ponownie mieliśmy okazję wspierać młode osoby z naszego regionu.