„UCZEŃ I UCZENNICA PRZYSZŁOŚCI” PO RAZ KOLEJNY W FUNDACJI VCC

23 kwietnia br. w Fundacji VCC gościliśmy uczestników projektu organizowanego przez Miasto Lublin – „Uczeń i Uczennica Przyszłości”. W wizycie studyjnej wzięła udział młodzież z lubelskich szkół: SP nr 5 im. Króla Władysława Łokietka i SP nr 29 im. Adama Mickiewicza.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Fundacja VCC oraz poznali historię ich rówieśnika z Tomaszowa Lubelskiego, który dzięki zdobyciu certyfikatu z kwalifikacji rynkowej „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” połączył naukę w szkole z prowadzeniem firmy. Naszym gościom zaprezentowaliśmy park drukarek 3D, a w kolejnej części przenieśliśmy się do świata wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie mieli okazję założyć gogle i wziąć udział w prezentacji środowiska treningowego VR.

Wizyta uczestników projektu była niezwykle owocna i inspirująca. Młodzież miała okazję poznać nowoczesne technologie, które otwierają przed nimi szerokie perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego. To spotkanie dodatkowo podkreśliło znaczenie kreatywności i przedsiębiorczości w procesie uczenia się
i tworzenia własnej ścieżki w życiu.

Celem projektu „Uczeń i Uczennica Przyszłości” jest rozwój kompetencji i umiejętności technicznych uczennic i uczniów lubelskich szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Przedsięwzięcie stawia również na podnoszenie kwalifikacji poprzez kreatywne wykorzystanie nowych technologii. W ramach projektu młodzież odbywa wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, które w swojej działalności korzystają z nowoczesnego sprzętu.