Uczeń i Uczennica Przyszłości 2023

18.05.2023 r. gościliśmy w Fundacji VCC uczestników projektu „Uczeń i Uczennica Przyszłości” organizowanego przez Gminę Lublin. Uczniom ze szkół podstawowych nr 51 i 57 opowiedzieliśmy o naszej działalności. Dłużej zatrzymaliśmy się na temacie kwalifikacji rynkowych, ponieważ celem spotkania było zaprezentowanie działalności związanej z drukiem 3D.

Wspólnie zeskanowaliśmy wybrany obiekt, który po obróbce przygotowaliśmy do druku w technologii 3D. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć modele drukarek różnych marek oraz obserwować ich pracę. Dowiedzieli się jakie przedmioty i elementy mogą zostać wydrukowane na drukarkach 3D oraz jakie materiały mogą zostać do tego użyte. Uczniowie poznali również historię ucznia jednej z lubelskich szkół, który dzięki zdobyciu certyfikatu z kwalifikacji rynkowej „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” połączył naukę w szkole z prowadzeniem firmy zajmującej się właśnie drukiem 3D.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się również pokaz środowiska treningowego dla kwalifikacji „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” w VR. Uczestnicy chętnie zakładali gogle i przenosili się do wirtualnej rzeczywistości, tworząc wydruki 3D. Mamy nadzieję, że rozpaliliśmy w młodych osobach zapał do pogłębiania wiedzy z druku 3D i nowoczesnych technologii.