,,Tworzenie witryn internetowych”, ,,Projektowanie grafiki komputerowej” – NOWE KWALIFIKACJE FUNKCJONUJĄCE

,,Tworzenie witryn internetowych”, ,,Projektowanie grafiki komputerowej” to kolejne dwie kwalifikacje opisane i zgłoszone przez Fundację VCC, które uzyskały status funkcjonujących. Oznacza to, że kwalifikacje mogą być nadawane zgodnie z Ustawą z dnia 22 grudnia 2015 roku o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, a certyfikaty VCC je potwierdzające będą opatrzone znakiem Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Zmiana statusu kwalifikacji na funkcjonującą świadczy o dopełnieniu wszystkich procedur związanych z włączeniem kwalifikacji przez Ministra Cyfryzacji oraz nadaniem uprawnień do jej certyfikowania Fundacji VCC.

Kwalifikacjom został przypisany poziom 4 PRK.

Pierwsze egzaminy potwierdzające kwalifikację z zakresu ,,Tworzenia witryn internetowych” oraz ,,Projektowania grafiki komputerowej” są zaplanowane na drugą połowę czerwca.

Fundacja VCC jest obecnie jedynym podmiotem rynkowym uprawnionym do certyfikowania aż 8 kwalifikacji rynkowych włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Na naszej stronie mogą Państwo sprawdzić zakres umiejętności potwierdzanych w ramach kwalifikacji oraz wymagania dla osób, które mogą przystąpić do ich potwierdzania. Zachęcamy do zapoznania się:

,,Tworzenie witryn internetowych”

,,Projektowanie grafiki komputerowej”