Spotkanie sieci partnerskiej VCC

24 października odbyło się w Warszawie kolejne już w tym roku spotkanie partnerów VCC, na które przybyły zarówno organizacje, które już współpracują z nami od kilku lat, jak i firmy, które uzyskały akredytację VCC w ostatnim czasie.

Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji VCC przedstawili plany dotyczące nowych modułów i usług w systemie VCC, stan obecny i plany włączania kwalifikacji rynkowych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, otwarte lub planowane konkursy w ramach EFS, w które wpisują się szkolenia oraz egzaminy w standardzie VCC.

Zaproszone na spotkanie organizacje partnerskie zaprezentowały natomiast zagadnienie formułowania zapytań dotyczących usług w systemie VCC przy zamówieniach publicznych (Syntea SA) oraz zaprezentowały jeden z najnowszych modułów VCC „Mediacje sądowe i pozasądowe” (Akademia Bliżej).

Gościem wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Pan Szymon Kurek zaprezentował podstawowe zasady świadczenia usług rozwojowych poprzez Bazę Usług Rozwojowych oraz mechanizmy zapewniania jakości usług. Podmioty z akredytacją Akademii Edukacyjnej VCC miały również możliwość skorzystania ze specjalnie zorganizowanego punktu mobilnego i dokonania wpisu do BUR w skróconym trybie.

IMG_20171024_105251IMG_20171024_125059IMG_20171024_125031