Przed nami pierwszy w historii eduVRcup!

W dniach 13-14 czerwca br., po raz pierwszy w historii, odbędzie się wydarzenie pn. eduVRcup. Podczas nadchodzącej edycji przedsięwzięcia będą miały miejsce wirtualne rozgrywki w zakresie Montowania Stolarki Budowlanej. Organizatorem zawodów jest Fundacja VCC, partnerem – Syntea S.A., a patronem firma Fakro.

Uczestnicy wydarzenia to uczniowie Zespołu Szkół Technicznych “Mechanik” w Jeleniej Górze oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Zadaniem dwóch, konkurujących ze sobą drużyn, będzie montaż produktów stolarki budowlanej (na czas) oraz spełnienie przy tym pięciu merytorycznych kryteriów oceny. Najważniejszym aspektem wydarzenia jest jego forma. Rozgrywki będą odbywać się w czasie rzeczywistym, ale w przestrzeni wirtualnej. Zmagania uczestników zostaną docenione atrakcyjnymi  nagrodami.

Celem wydarzenia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii i grywalizacji w kontekście edukacji i szkoleń prowadzących do nabycia kwalifikacji wolnorynkowych włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Organizatorzy przewidują cykliczność wydarzenia, ponieważ zawody eduVRcup to przedsięwzięcie, którego tematykę można zmieniać w zależności od potrzeb i predyspozycji uczestników.