Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D

Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D

Naszą ideą w procesie druku 3D jest stawianie przede wszystkim na rozwój kompetencji osobistych, kompetencji organizacji, firm i instytucji poprzez przekształcanie przeznaczenia druku 3D w umiejętności potrzebne na rynku pracy.

Tworzenie w technologii druku 3D

„Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” to kwalifikacja wolnorynkowa włączona do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, co do której uzyskaliśmy uprawnienia do certyfikowania. Przede wszystkim skierowana jest do osób, które chcą potwierdzić swoje kwalifikacje w tym zakresie lub do osób, które na co dzień zajmują się szeroko rozumianym projektowaniem i chcą nabyć dodatkowe kompetencje posługiwania się techniką druku 3D.

Co zyskuje osoba posiadająca tę kwalifikację?

Posiadacz certyfikatu jest gotowy m.in. do samodzielnego działania w zakresie stosowania techniki druku 3D, charakteryzuje technologie oraz maszyny wykorzystywane w procesach druku 3D, a także przygotowuje proces wydruku obiektu.

Korzyści

Nowoczesna technologia druku 3D nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale zwiększa również efektywność wielu procesów. Proces druku 3D pozwala również na szybsze prototypowanie i produkcję, co może znacznie skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek. W wielu przypadkach może również zredukować koszty związane z formami czy narzędziami wykorzystywanymi w tradycyjnych metodach wytwarzania. Jedną z najważniejszych kwestii jest szeroki zakres zastosowań druku 3D.

Sprawdź szczegóły kwalifikacji oraz zapoznaj się z informacjami dotyczącymi szkolenia i egzaminu na stronie internetowej.