Ogólnopolska Olimpiada Zawodowa „Rok przed dyplomem” – podsumowanie

27 maja br. w auli Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej odbyła się konferencja podsumowująca wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „Rok przed dyplomem”. Fundacja VCC sprawowała honorowy patronat nad wydarzeniem. 

Olimpiada Zawodowa „Rok przed dyplomem” to konkurs dla uczniów szkół technicznych. W tym roku do etapu regionalnego Olimpiady przystąpiło 461 uczniów z 59 szkół technicznych. W etapie ogólnopolskim wzięło udział 141 uczniów, a tytuł laureata otrzymało 75 z nich.

Laureaci I miejsca otrzymali indeksy Politechniki Lubelskiej i w przyszłości mogą rozpocząć studia bez konieczności udziału w rekrutacji. 25 uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik usług fryzjerskich nagrodzono voucherami na egzaminy w standardzie VCC. Wyróżnienia laureatom i finalistom wręczyła Edyta Migałka, dyrektor ds. komunikacji w Fundacji VCC.

Olimpiada organizowana jest przez: Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Politechnikę Lubelską oraz Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.