Konferencyjna jesień

Wrzesień i październik obfitowały w wiele wydarzeń współorganizowanych przez Fundację VCC. 

Pomiędzy 14 września a 26 października odbyło się aż 5 konferencji wojewódzkich z cyklu „Przyszłość kwalifikacji w sektorze nowoczesnych usług biznesowych”. Fundacja VCC jako partner projektu „Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe” była odpowiedzialna za organizację wydarzeń. Nasi przedstawiciele odwiedzili Kielce, Zieloną Górę, Kraków, Gdańsk i Bydgoszcz, spotykając się z przedstawicielami samorządów, edukacji i pracodawców z branży NUB, aby podjąć dyskusję na temat wspólnych działań na rzecz przygotowania kadr dla sektora. Szczegółowe relacje z konferencji znajdują się na stronie internetowej Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe. Zachęcamy do lektury: https://sektorowaradanub.pl/ 

Fundacja VCC również jako partner projektu „Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe” wzięła udział w Szczycie Cyfrowym IGF w Lublinie, który odbył się 20 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Organizatorem tego dorocznego wydarzenia jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym. W organizację włączyły się również władze samorządowe z Lubelszczyzny oraz lokalne uczelnie. 

W trakcie eventu goście mogli odwiedzić stoisko Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe, na którym zaprezentowano technologię druku 3D oraz VR. Uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko obejrzeć z bliska proces drukowania przestrzennego, ale również przenieść się w wirtualny świat za pomocą gogli VR.