Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”

W dniach 23-25 maja br. w Zespole Szkół nr 2 w Stalowej Woli odbył się Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”. Fundacja VCC pełniła rolę partnera wydarzenia.

W olimpiadzie wzięło udział 17 dwuosobowych drużyn ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach. Praktycznym – który obejmował prace wykończeniowe i  murarsko-tynkarskie oraz teoretycznym – w którym każdy z uczestników rozwiązywał samodzielnie test z kwalifikacji BUD.11 – Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych  i BUD.12 – Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

Młodzież jest świetnie przygotowana. Do Stalowej Woli przyjechali najlepsi z najlepszych, bo w Olimpiadzie „Buduj z Pasją” wystartowało 80 szkół z całej Polski, a to finału dotarło 17. Młodzi ludzie wiedzą też o co walczą – mówił podczas wydarzenia Marek Serafin – Prezes Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej w Wieluniu.  Nie brakuje chętnych osób, aby kształcić się w fachu budowlanym i wykończeniowym, bo to zawód z przyszłością – dodaje.

Ogólnopolska Olimpiada Budowlana „Buduj z pasją” to olimpiada zawodowa, której głównym celem jest rozwijanie pasji, wiedzy i umiejętności uczniów kształcących się w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe w zawodach branży budowlanej w Polsce. Olimpiadzie towarzyszy wystawa narzędzi i materiałów budowlanych. To okazja dla uczniów do poznania ofert nowoczesnych producentów.

Podczas wydarzenia Edyta Migałka – Dyrektor ds. komunikacji w Fundacji VCC zapoznała uczestników spotkania z  działaniami naszej organizacji. Uczniowie mieli również okazję skorzystać ze stanowiska wirtualnej rzeczywistości. Środowisko treningowe VR stanowi element przygotowania do uzyskania kwalifikacji, w tym przypadku z modułu „Montowanie stolarki budowlanej”.

Uroczysta gala finałowa olimpiady zorganizowana została w sobotę 25 maja w auli Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Podczas spotkania do zwycięzców trafiły nagrody ufundowane m.in. przez Fundację VCC – dwa vouchery na egzaminy o łącznej wartości 8400 zł oraz zestawy VR.

Organizatorom, wszystkim uczestnikom i laureatom XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją” serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wartościowym wydarzeniu oraz docenienie nas podczas Gali Finałowej.