Cyfrowo, smacznie i praktycznie! Warsztaty dla nauczycieli i doradców zawodowych za nami

 

Pracownicy oświaty- nauczyciele, dyrektorzy, wykładowcy nie mają ani narzędzi ani możliwości by pokazać uczniom praktyczne aspekty pracy (szczególnie w szkołach zawodowych) a co dopiero egzaminować i certyfikować podopiecznych by poza dyplomem, posiadali także odpowiednie kwalifikacje potwierdzone przez wiarygodne źródło ( w tym wypadku oparte na Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji).

Realizując cel podnoszenia kompetencji nauczycieli, dyrektorów i osób pełniących funkcję doradców edukacyjno-zawodowych w szkołach podstawowych, liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia: 13 stycznia w Kraśniku (woj. lubelskie) zorganizowaliśmy “Warsztaty w zakresie prezentacji środowisk laboratoryjnych nowych kwalifikacji rynkowych dla doradców zawodowych”.

Uczestnicy podzielili się także opiniami po warsztatach:

Aleksandra Nowosad

„W technikum budowlanym niestety sami nie mamy czasu na realizację takiego szkolenia i też nie mamy warsztatów przygotowanych pod taki temat. Fajna sprawa dla uczniów ponieważ mogą zdobyć nowe kwalifikacje”

Grzegorz Michałowski

„Wprowadzenie tych narzędzi na wczesnym etapie edukacji pozwoli młodym ludziom na szybsze i lepsze przyswojenie tej wiedzy i tych umiejętności na dalszej ścieżce rozwoju zawodowego”

Barbara Pawłosek

„Warsztaty, które odbywaliśmy było dla mnie bardzo stabilizujące i normujące wszystkie aspekty doradztwa zawodowego…szczególnie od strony praktycznej. Zarówno część teoretyczna jak i warsztatowa były dla mnie ciekawe i pomocne w dalszym wykonywaniu pracy”

Katarzyna Dąbrowska

„Dowiedziałam się na jakie dodatkowe kursy czy kwalifikacje mogłabym zachęcać uczniów czy też gdy będziemy przystępować do realizacji projektów unijnych…do jakich kwalifikacji moglibyśmy uczniów zgłaszać”