W poniedziałek, 11 marca br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej (woj. małopolskie) odbyła się pierwsza część Festiwalu Zawodów. Uczniowie z 17 okolicznych gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ciekawą ofertą dydaktyczną okolicznych szkół zawodowych, jak również z możliwościami potwierdzenia kwalifikacji zawodowych w standardzie VCC. Szczególnym zainteresowanie cieszyły się branże: informatyczna, gastronomiczna, budowlana oraz mechaniczna.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych, czy dyrektorów szkół. Prezes stowarzyszenia Humaneo – Krzysztof Juryk w swoim przemówieniu zwrócił się do uczniów, akcentując potrzebę dbałości o ścieżkę kształcenia z uwzględnieniem wymagań dzisiejszego rynku pracy.
Kolejny dzień Festiwalu Zawodów przypada na 22 marca. Odbędzie się w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej wraz z finałem Pilotażu Ogólnopolskiego Konkursu „Zawód nie zawodzi”.
Relacja z Festiwalu Zawodów:
- Ziemia limanowska
- Powiat Limanowa
Galeria Zdjęć
